Trafikutbildarbranschen förändras och i takt med det uppstår nya behov och krav som tidigare inte funnits. Genom det nya affärssystemet STR Optima, som är under utveckling, vill vi möta upp detta.
STR Optima är en helhet för ett hållbart företagande som kan anpassas efter de behov man har i sin verksamhet för utbildning och/eller administration. Men det är inte så att STR Optima är tänkt att endast ersätta en del av det nuvarande affärssystemet aSTRa WEB. STR Optima ska nämligen ersätta det nuvarande affärssystemet aSTRa WEB helt.
Med start i januari 2023 lanseras STR Optima i en första version som kommer att kunna ersätta aSTRa WEB helt. Utvecklingen fortsätter sedan för att på sikt bygga in fler funktioner inne i det nya affärssystemet.
Kommentarer
0 kommentarer
logga in för att lämna en kommentar.