Om en trafikövningsplats har Optima Halka kan du koppla ihop ditt Optima med deras och på så sätt kan du reservera och boka tider hos dem direkt i ditt Optima.
för att du ska kunna reservera och boka tider direkt i ditt Optima på en trafikövningsplats så måste du koppla ihop din skola med den övningsplatsen. Du kan vara kopplad till flera övningsplatser och boka tider på dessa.
När du ska koppla ihop ditt Optima med en trafikövningsplats så att behöver de veta ditt Skolid. Du hittar det genom att ditt Optima gå till Inställningar/Företagsinformation. Du hittar skolid längst upp till vänster på sidan.
När du har hittat ditt skolid så kontaktar du trafikövningsplatsen som lägger upp dig i sitt system och kopplar ihop sig med ert Optima.
Kommentarer
0 kommentarer
logga in för att lämna en kommentar.